Apie mus

Lithuania Randonneurs – dviratininkų randonierių (Randonneurs) organizacija Lietuvoje yra nepelno siekianti organizacija, kurios tikslas skatinti važiavimus dviračiais à allure libre (nevaržybiniu greičiu). Lithuania Randonneurs – organizacijos Audax Club Parisien (ACP) atstovybė Lietuvoje.
Klubas Audax Club Parisien (ACP) buvo įkurtas 1921m. važiavimams dviračiais nevaržybiniu greičiu atstumams 200, 300, 400, 600 ir 1000km ir 1931m. Paryžius – Brestas – Paryžius 1200 km (PBP). Šie važiavimai buvo pavadinti brevetais (Brevets Randonneurs Français). Nuo 1975m. atstumų serija tapo privaloma visiems PBP dalyviams, kad būtų tinkamai pasiruošta šiam važiavimui. Nuo 1976m. brevetai tapo Brevets Randonneurs Européens, o nuo 1983m – Brevets Randonneurs Mondiaux (BRM). Dviratininkai gali dalyvauti Brevet de Randonneurs Mondiaux (BRM) brevetuose organizuojamuose daugiau nei 50 pasaulio šalių, penkiuose kontinentuose. Prancūzijos klubas Audax Club Parisien (ACP) Paryžius-Brestas-Paryžius (PBP) organizuoja kartą per 4 metus. Pirmas PBP buvo organizuotas 1891 rugsėjo 6d. Tada 206 dalyviai pradėjo važiuoti 1196km distanciją ir po 10 dienų sėkmingai baigė 98 dalyviai. Iki dabar įvyko 16 PBP važiavimų. Pradžioje buvo oranizuojama kas 10 metų, nuo 1951m. kas 5 metus, o nuo 1971m., kas 4 metus.
Važiavimas à alure libre (nevaržybiniu greičiu) – Brevetas, tai labai ilgas važiavimas dviračiu, dviratininkai važiuoja nežymėtu keliu (distancija būna nuo 200 iki 1400km), pravažiuojant laiko kontrolės postus ir pasiekiant finišą per nustatytą laiką. Laiko kontrolės postų atidarymo laikai paskaičiuoti taip, kad būtų galima juos pasiekti važiuojant nedideliu nevaržybiniu greičiu.
Breveto kortelė, tai organizatorių suteikiama kortelė, kurią dalyvis turi pateikti laiko kontrolės postuose laiko atžymai ir finiše grąžinama organizatoriams. Brevetas nėra varžybos, dalyviai nelenktyniauja tarpusavyje. Tai yra ištvermingumo važiavimas dviračiu, negaunant jokios pagalbos iš šalies. Dalyviai turi vežtis su savim visus reikalingus daiktus: drabužius, atsargines dalis, įrankius, šviesas, šviesą atspindinčią liemenę ir t.t. Važiuoti galima bet kokia dvirate ar trirate žmogaus jėgos varoma transporto priemone.
Yra keturios klasikinės breveto distancijos: 200, 300, 400 ir 600 km. Įveikus brevetą per nustatytą laiką, dalyvis ir jo breveto įveikimo laikas oficialiai registruojamas Audax Club Parisien sistemoje, to gali reikėti jei dalyvis norėtų dalyvauti kas 4 metus vykstančiame Paryžius – Brestas – Paryžius važiavime. Už papildomą mokestį, dalyvis gauna oficialų Audax Club Parisien atminimo medalį.

Sėkmingai atlikus visus šiuos važiavimus per metus, įvykdoma Super Randonneur serija.

Daugiau informacijos http://www.audax-club-parisien.com/